Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Filtry biologiczne do oczek wodnych i stawów

Filtry biologiczne do oczek wodnych i stawów

Filtry biologiczne pełnią bardzo ważne funkcje w każdym oczku wodnym, stawie i innym zbiorniku. Do ich zadań należy m.in. wspomaganie procesów przemiany materii tak, by sprzyjała rozwojowi mikroorganizmów. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto je zastosować.

Filtry biologiczne – co to takiego?

Filtry biologiczne to skuteczny sposób oczyszczania wody. Dzięki nim oczka wodne i innego rodzaju zbiorniki filtrują wodę z zachowaniem odpowiedniego natlenienie wszystkich jej warstw, co zapewnia zachowanie równowagi całego układu. To właśnie filtry sprawiają, że woda w zbiorniku nie zmętnieje i nie zzielenieje. W zależności od zbiornika należy wybrać bardziej wydajny filtr biologiczny, np. oczka z rybami będą potrzebowały filtrów o większej wydajności niż tylko te z roślinami.

Dlaczego warto je założyć?

Filtry biologiczne do oczek wodnych i tego typu zbiorników mają wiele zalet. Przede wszystkim krystalizują wodę. Ponadto, oczyszczają ją likwidując wszelkiego rodzaju glony. Do zalet stosowania filtrów biologicznych zalicza się także stabilizację parametrów wody. Dzięki temu możliwa jest hodowla konkretnych gatunków ryb, np. pstrągów, sandaczy, karpi i innych. Oprócz zwierząt filtry biologiczne odgrywają także dużą rolę w życiu roślin. Przede wszystkim wspierają ich rozwój poprzez rozkład materii organicznej – w ten sposób z łatwością można uzyskać nawóz do roślin. Filtr biologiczny umożliwia długotrwałe utrzymanie oczka bądź innego zbiornika w czystości przez długi czas.