Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Szukaj

W naszej ofercie są różnego rodzaju: boazerie, elewacje, tarasy, podłogi, płyty OSB i sklejki, listwy wykończeniowe, wkręty oraz impregnaty, drewno konstrukcyjne i pozostałe produkty tarcicy liściastej i iglastej – budowlanej, stolarskiej, parkietu i wyrobów programu ogrodowego.

Składy drewna w Obornikach WOOD-HOLZ
dostarczają wysokogatunkowe drewno konstrukcyjne
Zastosowanie w konstrukcjach budowlanych nieodpowiednio wysuszonego drewna do realizacji konstrukcji szkieletowych budynków, konstrukcji dachowych, jest jednym z częstszych błędów mających swoje przykre konsekwencje często po ustaniu gwarancji firm budowlanych. Zazwyczaj występuje ono w sąsiedztwie wspólnie z dobrze zaizolowanymi materiałami wykończeniowymi, a nie mogąc odpowiednio wyschnąć, ulega zaparzeniu i jest podatne na liczne zmiany mikrostukturalne. Jeżeli nie jest odpowiednio zabezpieczone rozwijają się w nim pleśnie i grzyby, zagnieżdżają się mikroorganizmy, a zniszczona zaś drewniana konstrukcja budynku lub jego części może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń w konstrukcji.

Obowiązujące przepisy budowlane wymagają drewna konstrukcyjnego suszonego klasy C24.W normie PN-EN338_i_PN-EN14080 podane są wartości charakterystyczne wytrzymałości i sztywności różnych klas konstrukcyjnego drewna iglastego i liściastego przy wilgotności odniesienia wynoszącej 12 proc. Przy projektowaniu powinno się uwzględniać wpływ wilgotności poprzez stosowanie współczynników kmod (zależnego od klasy użytkowania i klasy trwania obciążenia) i kwef (zależnego od klasy użytkowania).

Dystrybuujemy drewno wysokiej jakości spełniające aktualnie obowiązujące wysokie normy.
Dodatkowo przeprowadzamy częste kontrole dostaw, aby wyeliminować składy posiadające wady.

Adres

Our Address:

ul. Staszica 38 64-600 Oborniki

GPS:

52.6610954, 16.835780500000055

Telephone:
Contact Owner