Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Szamba betonowe – szczelny sposób na ścieki

Szamba betonowe – szczelny sposób na ścieki

Szamba betonowe to bezpieczny i pewny sposób na nieczystości. Tego typu ścieki wytwarzane są w każdym gospodarstwie domowym, dlatego gromadzenie ich powinno odbywać się tylko w profesjonalnym zbiorniku. Jak wybrać odpowiednie szambo?

Szamba betonowe – czemu są najlepsze?

Szambo najczęściej powstaje już w trakcie budowy domu. Musi być w momencie wprowadzenia się mieszkańców, dlatego najlepiej formalności związane z jego budową realizować w trakcie ubiegania się o pozwolenie na budowę domu. Następnie należy pamiętać o wyborze właściwej wielkości szamba. Decydując się na konkretną wielkość szamba należy założyć, że każdy członek rodziny zużywa ok. 150 l wody, a ścieki wywożone są co ok. 2 tygodnie. Decyzja należy do inwestora. Należy podkreślić, że można także wybrać gotowe szambo – wtedy nie będzie można dopasować konkretnie jego wielkości do ilości członków w rodzinie.

Szamba betonowe – rodzaje: gotowe i z kręgów

Wybierając szambo betonowe można zdecydować się na gotowy zbiornik na ścieki. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, gdyż gotowe szamba betonowe są łatwe w montażu, nie trzeba ich zakotwiać w gruncie, mają większą szczelność i wytrzymałość. Do wyboru są także betonowe szamba z kręgów. To tańsze rozwiązanie i łatwiejsze np. pod względem przewozu zbiornika w wybrane miejsce. Sam montaż jest jednak bardziej skomplikowany i wymaga więcej czasu. Jednak ostateczna decyzja, czy wybrać betonowe szambo gotowe czy z kręgów zawsze należy do inwestora.