Radius: Off
Radius:
km Set radius for geolocation
Szukaj

Zabudowy balkonów – dlaczego warto i jaki rodzaj wybrać?

Zabudowy balkonów – dlaczego warto i jaki rodzaj wybrać?

Zabudowy balkonów sprawiają, że balkon staje się miejscem użytkowym, z którego można korzystać cały rok. Niezależnie od pogody, estetyczne loggia z pewnością jest ciekawym elementem domu czy mieszkania.

Dlaczego zabudowy balkonów stały się tak modne?

Balkon to miejsce, z którego można korzystać w pełni wiosną i latem. Jesień i zima to raczej pory roku, w których balkon staje się u większości miejscem do przechowywania rowerów, w najlepszym przypadku rzeczy, które nie zmieściły się w piwnicy czy garażu. Sytuacja zmienia się, gdy na balkonie zostanie zainstalowana zabudowa. Dzięki temu balkon będzie w pełni użytkowym miejscem przez cały rok.

Zabudowy balkonów – rodzaje

  • zabudowy balkonów bezramowe
  • Tego typu zabudowy balkonów stosowane są najczęściej w mieszkaniach, w których odgórnie narzucono efekt architektoniczny. Wybierane są również w obiektach objętych opieką konserwatora zabytków. Wynika to z tego, że zabudowy balkonów bezramowe są rozwiązaniem, które minimalnie zaburza wizerunek elewacji. Ponadto, wybierając ten rodzaj zabudowy balkonu należy się liczyć z większym kosztem niż w przypadku wyboru zabudowy ramowej.

  • zabudowy balkonów ramowe

Oprócz tego, że zabudowy balkonowe ramowe są tańszym rozwiązaniem niż zabudowy bezramowe, to ważną kwestią jest fakt, iż w przypadku tej konstrukcji ciężar spoczywa na podłodze. Zabudowy balkonów bezramowe opierają się na prowadnicy górnej, a co za tym idzie sufit w pełni utrzymuje cały ciężar. W systemie zabudowy ramowej sufit pełni funkcję stabilizacyjną, więc takie rozwiązanie jest mniej obciążające dla konstrukcji.